Niespodzianka! Powracam z…

Niespodzianka!

Powracam z wpisami z cyklu – #zlotaeravhs , – może nie będą jak dawniej codziennie, ale tak często jak dam radę 😉

(Wpis nr 308)

Nowy pakiet filmowych przypominajek z czasów VHS rozpoczynam dwoma częściami przebojowej fantastyki opartej na mandze, czymś co do dziś jest nieźle pamiętane i ciągle w przeważającej większości dobrze oceniane.

Pierwszy film to „Mutronika” – poza Europą znana jako „Gayver 1″.
To mix SF, potworów, superbohatera i… humoru 😉
W wypożyczalniach video przez lata był w czołówce wypożyczanych filmów, pamiętam przypadek gdy pewnien dzieciak przez kilka lat wypożyczał go nawet kilka razy w miesiącu 😀
Niemniej wszyscy klienci chętnie go oglądali.
Był bardziej popularny (może przez fajny humor) od kontynuacji, bardziej na serio nakręconej fantastyki z naciskiem na akcję i efekty.

Natomiast 2 – ” Guyver – bohater ciemności ” to nie powiązana fabularnie kolejna historia o walce naszego superbohatera z kosmicznymi paskudami.

Jeśli nie znacie tych filmów, polecam nadrobić zaległości, choć oczywiście przez te ponad ćwierć wieku które minęły od premiery ich efekty nie robią już takiego wrażenia jak na VHS, ale to nadal klasyka tamtych czasów 😀

„Mutronika” (opis dość długi, ale to właściwie głównie treść z intra filmu, bez spojlera dalszej fabuły)

Na początku czasu kosmici przybyli na Ziemię aby stworzyć organiczną broń ostateczną. Stworzyli ludzkość.
Wszczepiając człowiekowi specjalny gen stworzyli Zoanoidy – ludzi, którzy mogą się zmieniać w dowolnym momencie w monstra – w żołnierzy-potwory.
Eony czasu później przywódca Zoanoidów, zwany Zoalord – przebudził się i założył w USA korporację Chronos pragnąć
dalej rozwijać technologię Zoanoidów
aby osiągnąć dominację nad światem.
Wśród szczątków przedwiecznych Obcych jego naukowcy odnaleźli artefakt – bio egzoszkielet, kosmiczną zbroję. Użyta przez Zoanoidów działa jako nadzwyczajna tarcza. Jeśli użytkownik jest człowiekiem, to zwiększa jego naturalne moce stukrotnie, a on sam staje się „Guyver’em”.
Ale jak uruchomić zbroje pozostaje do dziś nieodkrytą tajemnicą.
Człowiek, dr Tetsu Segawa, naukowiec pracujący w Chronos przeczuwa nadciągające niebezpieczeństwo, jeśli ten „obiekt” zostanie aktywowany przez Zoalorda.
Postanawia go ukraść i uciec.
Jakiś czas później Sean, uczeń college’u znajduje w domu swojej dziewczyny – córki dr Segawy – dziwny przedmiot. Zabiera go, a gdy później zostaje napadnięty przez gang złodziei, w czasie szamotaniny przypadkowo go uruchamia i… zamienia się w Guyver’a.
Niestety dowiaduje się o tym Prezes korporacji i wysyła ludzi-potwory aby odzyskały zbroję.
Również agent CIA (Mark Hammill) zna moc tego urządzenia. Za wszelką cenę nie może więc pozwolić, aby wpadło ono w łapy złych Zoanoidów.

” Guyver – bohater ciemności „.

Guyver, broń z kosmosu, zawładnęła ciałem Seana Barkera. Choć Sean nie rozumie tajemniczej siły, używa jej tylko do walki ze złem. Poszukując rozwiązania zagadki dotyczącej swojego przeznaczenia, wyjeżdża do stanu Utah, gdzie znajdują tajemnicze się jaskinie. Tam przyłącza się do ekspedycji archeologicznej. Ekipa naukowców odnajduje coś, co wygląda jak statek kosmiczny. Statek, który skrywa coś, co nie powinno być zostać odkryte…

Zwiastun „Mutroniki” – klik.
Zwiastun „Guyver’a – bohatera ciemności” – klik.

Strony na Filmweb – „Mutronika”, „Guyver 2″

Filmy do obejrzenia online z lektorem na np. CDA.
⇨”Mutronika” (1080p)
⇨”Guyver – bohater ciemności”

Poprzedni wpis z cyklu – #zlotaeravhs > film o UFO „Uprowadzenie”.

Pozostałe ponad 300 wpisów znajdziecie pod moim tagiem #zlotaeravhs (lub pod jego wersja z okładkami) ⇨ https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#fantastyka #sf #scifi #sciencefiction
#film ! #filmy #kosmici #vhs #gruparatowaniapoziomu #filmnawieczor

pokaż spoiler #gimbynieznajo #ogladajzwykopem
#nostalgia #kino #wykopplus30club @tehseriouscate Jestem > @CordellWalker @PotwornyKogut @CralencSeedorf @grzysztof